Meid kutsuti osalema Eesti Arhitektide Liidu aastanäitusele „Mängivad inimesed. 8 visiooni lasteaiaarhitektuurist“. Meie visioon oli kujutatud lauamänguna, mis võimaldas läbi mängida ühe päeva võimaliku stsenaariumi ümber.

Visioon

Lapsed on leidlikud ja nutikad. Neil on alati palju mõtteid, kus ja mida mängida. Miks ei võiks ka lasteaed samamoodi oma kohta valida ja vahelduvaid võimalusi pakkuda? Lasteaed ei pea olema kindla asukohaga, vaid võib „ruumis“ liikuda. Kasutada kogu linnaruumi ja linnavälist ruumi. Kõiki võimalusi.

Tänased lasteaiad on seotud ühe ruumi ja territooriumiga. Ometi on maailm väga mitmekesine ja selles on palju erinevaid ruume. Kogedes eri paiku ja kohtudes eri inimestega tajub laps maailma tõelist palet – mitmekesisust.

Eesti linnad on kompaktsed. Bussiga on kiire ja mugav igalt poolt vabasse loodusesse sõita. Metsa näiteks võib sõita tajuma heli, mida me ei kuule kõrvaga, vaid oma kehaga – hüperheli (hypersonic sound). Jaapani muusik ja teadlane Tsutomu Ohashi ütleb, et hüperheli aktiveerib inimese aju ja see on üks põhjuseid, miks metsas olek meile rahustavalt mõjub.

Rändav lasteaed on mobiilne rühmatuba ehk rühmabuss. Bussis on laste mänguruum ja buss mängib ka ise ruumiga. Nii tuleb lasteaed lastele kodudesse või kogunemispunkti järgi ning lapsevanemaid säästetakse lapse viimise-toomise kohustusest. Edasi sõidab buss linnaparki, kohvikusse, muuseumi, raamatukokku, väljakule, metsa või kuhu iganes laste või õpetajate hing soovib. Laste aed nihkub silmapiirist kaugemale. Kogu maailm on lasteaed!

Rändava lasteaiaga saate tutvuda lauamängu mängides!

Asukoht

Tallinn, Eesti

Aasta

2014

Olek

Valmis

Suurus

Tellija

Eesti Arhitektide Liidu aastanäitus „Mängivad inimesed. 8 visiooni lasteaiaarhitektuurist“.

Autorid

Hanno Grossschmidt, Mark Grimitliht, Tomomi Hayashi

Foto Tõnu Tunnel
Foto Tõnu Tunnel
Foto Tõnu Tunnel
Foto Tõnu Tunnel
Foto Tõnu Tunnel
Foto Tõnu Tunnel
Foto Tõnu Tunnel
Foto Tõnu Tunnel