Võistlustöö eesmärgiks on luua piirkonda kvaliteetne, erinevaid võimalusi pakkuv ühine avatud ruum. Sellest tingituna on pakutavas lahenduses paigutatud ala läbiv avalik autotee kvartali ümber perimetraalselt. Seeläbi tekib võimalus luua keskele suurem haljasala ja jätta see piirkonna elanike ja kvartali külastajate jaoks.
Hoonestus on planeeritud nii, et korteritest oleksid maksimaalselt kvaliteetsed ja pikad vaated ümbrusele. Hoonete paigutamisel on lähtutud ideest, et iga hoone saaks võimalikult palju loomulikku päikesevalgust. Ümbruskonnas on kaks tugevat loodusliku dominanti – reljeef ja olemasolev haljastus. Hoonete ja parkimiskohtade paigutus võimaldab kvartali keskele tekitada ühise kompaktse roheala.
Korruselisus on madaltihe, mõne aktsendiga krundi põhjapoolses osas. Korruselisus on madalam keskse pargiala poolt, rõhutades juba olemasolevat reljeefset maastiku omapära. Kõrgemad mahud on paigutatud põhja poole, kus on võimalik sujuvam üleminek olemasolevale 9-korruselisele hoonemahule kõrvalkrundil.
Aktsendi lisamine põhja poole pakub sinna paremaid vaateid ja samal ajal ei varja loomulikku päikesevalgust teistele hoonetele ning loob seega Mäealuse tänava poole parema mahulise aktsendi.
Kruntide loomisel on arvestatud võimalikult mugavat ligipääsetavust hoonetele ja potentsiaalsete kergliiklusühenduste loogilist kulgemist.
Kvartali keskel tekib mitu erineva iseloomuga teekonda, mille kõrval on haljastust, erinevaid peatus- ja puhkevõimalusi. Sinna on pakutud välja mitmeid rekreatsioonialasid: mänguväljakud, spordiväljak, ühiskasutatavad aiandusalad kasvuhoonetega, astmestik päikese nautimiseks ja ka ronimisvõimalused tihedama haljastusega alas.
Hoonemahud on liigendatud nii horisontaalselt kui vertikaalselt. Sellega on tagatud mitmekesisem inimmõõtmeline ruum hoonete vahel.
Asukoht
Tallinn, Eesti
Aasta
2020
Olek
II koht kutsutud konkursil
Suurus
42 892 m2
Tellija
Kaamos Ehitus
Autorid
Hanno Grossschmidt, Tomomi Hayashi, Anastassija Malkova, Andrea Ainjärv, Jüri Nigulas, Sume Elisabeth Värv





